O NÁS

Říká se, že vše souvisí se vším. Roku 2017 nás hojná úroda našich zahrad tak trochu přinutila splnit si sen. Toužili jsme totiž vyrábět produkty, kde je celý výrobní celý proces od počátku do konce pod vlastní přísnou kontrolou.  A právě tehdy se začal psát příběh naší rodinné manufaktury.

Zpočátku jsme jen zkušebně, v malých prostorách, začali vyrábět sirupy z bylin pouze pro vlastní potřebu, později také jako základní surovinu pro přípravu čajů a limonád blízké restaurace. Zájem zákazníků restaurace, kteří si chtěli tento domácí sirup koupit, nás přiměl vlastní malou výrobu rozšířit. A přesně tak, jak jsme si od počátku představovali, v duchu bedlivého dohledu, ruční práce, co nejvyšší kvality a manufakturního zpracování.

Na počátku jara roku 2018 jsme tak otevřeli potravinářský podnik, kde stále zachováváme manufakturní výrobní postupy a přísná hygienická pravidla. Jen „nádobí“ se podstatně zvětšilo. Původní receptury našich prababiček jsme přizpůsobili současným technologiím tak, aby jedinečnost našich sirupů zůstala zachována.

mceclip0-4

Současná nabídka sirupů naší výroby čítá jak sérii bylinných, tak také ovocných sirupů. Za těch pár sezón už tak trochu tušíme, co našim zákazníkům nejvíce chutná a který sirup si oblíbili v létě a který naopak v chladných podzimních a zimních měsících.

Sirupy sice tvoří základ naší manufakturní výroby, umíme ale také arašídové pomazánky, pečené kečupy anebo třeba delikátní chilli dipy, které výrazně povzbudí apetit. Suroviny získáváme buď z našich vlastních zahrad a sadů nebo je nakupujeme od prověřených dodavatelů.

Nabídku našeho kiosku v současné době kromě vlastní produkce tvoří i výrobky prověřených firem, taktéž manufakturně vyrábějících. Například je to věhlasná německá firma Nippes Solingen, která od roku 1923 ručním způsobem vyrábí nůžky, kleštičky a pilníčky pro manikúru a pedikúru. Solingenská ocel je proslulá svou mimořádnou jakostí, však také motto firmy Nippes je: "Kvalita na celý život." Nebo je tady mana nebeská všech znalců alkoholových nápojů, tyrolská rodinná firma Walcher. Z úrodných jihotyrolských údolí pochází sladké ovoce, ze kterého vzniká proslulá grappa, marillen liquor a další, o ultra jemném ginu nebo BIO fernetu ani nemluvě... 

Za produkty v nabídce našeho Natur-Kiosku stojí především poctivá lidská práce, potřeba zpracovat vše, co příroda poskytuje, touha pěstitele a zemědělce a výrobce navázat na odkaz předků a předat tak Vám, našim zákazníkům vše, co naši pradědové a prababičky tak přirozeně ovládali.